Lastet

Surprizon Rudina Dembacaj, bën tatuazh në vendin e dhi mbshëm për personin e zemrës

Moderatorja e njohur dhe e shumë komentuar, Rudina Dembacaj ka treguar se ka një marrëdhënie shumë të ngushtë me të atin. Së fundmi ajo ka vendosur t’i dedikojë atij një tatuazh. “Tatto dedikuar ty babi, të dua shumë”, ka shkruar Rudina krah fotos së fundit në Instagram ku tregon se ka bërë një tatuazh. Moderatorja […]

Lastet

”Arjan Çani bën si feminist, por në jetë është familjar”, Kreshnik Spahiu i del në mbrojtje Arian Çanit

Kreshnik Spahiu me anën e një statusi në facebook ka shprehur opinionin e tij në lidhje me deklaratën e Arian Çanit se Ballkani ka qenë helen. Ish kryetari i Aleancës Kuq e zi i del në mbrojtje moderatorit të Zonë e Lirë dhe shprehet se Ariani është një person i ndryshëm në ekran nga ajo […]

Lastet

I FUNDIT/ Rëndohet gjendja, humbin jetën dy qytetarë në Spitalin Infektiv

Humbin jetën dy qytetarë në Spitalin Infektiv, në 24 orët e fundit, të prekur me Covid-19. Sipas ministrisë, viktimat janë një 78 vjecare nga Tirana e transferuar nga një spital jo publik dhe një 83-vjecar nga Durrësi. “Në 24 orët e fundit, referuar shërbimit infektiv, një paciente 78 vjeçare nga Tirana, e transferuar nga një […]

Lastet

E fundit! I prekur nga Covid, futet në intubim mjeku 57 vjecar i QSUT, si u rëndua gjendja e tij

Një mjek në QSUT i infe ktuar me Covid është intubuar pasi gjendjan e tij është përkeqësuar ditët e fundit. Mjeku i int ubuar është A.P 57 vjeç nga reparti i Hematologjisë i cili ndodhet në gjendje të rënduar. Bëhet me dije se reparti i Hematologjisë është më i prekuri nga Covid. Vijon…

Lastet

DAFINA: ME TY JAM EDHE KUR JAM KEQ

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, së shpejti do të sjellë një bashkëpunim me reperët Ledri Vula dhe Lumi B. “Aman” do të titullohet kënga e tyre e re, e cila do të jetë tipike verore. Ditë më parë kanë përfunduar edhe xhirimet e klipit, teksa Dafina ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale […]

Lastet

YLLKA SHFAQET E LUMTUR PRANË BURRIT DHE VAJZËS

Yllka Kuqi është një ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Muaj më parë, ajo është bërë nënë për herë të parë, shkruan “Kosovarja”. Këtë ndjenjë pozitive çifti po e shprehin në mënyra të ndryshme, duke ndarë momente të ndryshme me vajzën e posalindur. Për më shumë, këto janë imazhet që kanë publikuar së […]

Lastet

“Nuk duhet të hash as mish lepuri, për hir të bebes”, mesazhi që i tërhoqi vëmendjen Arbana Osmanit (FOTO)

Moderatorja e njohur Arbana Osmani është shumë aktive në rrjetet sociale, sidoemos me recetat e gatimit, dhe madje kohët e fundit ka zgjedhur që ato t’i ndajë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale. Gjatë ditës së sotme Arbana ka publikuar një video teksa ishte duke gatuar mish lepuri me patate në furrë, ndërkohë që […]

Lastet

B.DI heq dorë nga vota shqiptare, kërkon vota tek maqedonasit (FOTO DËSHMI)

B.DI heq dorë nga vota shqiptare, kërkon vota tek maqedonasit (FOTO DËSHMI) Një kaos i vërtet është duke ndodhur ne B.DI. Nga njëra anë në mungesë të platformës së mirëfilltë politike dolën me sloganin “Për kryeministër shqiptar”, por duke e parë se kjo retorik e zbrazët folklorike nuk po zë vend tek shqiptarët dhe se […]

Lastet

Ak sident i rëndë te ‘Pusi i Shytit’ afër Lezhës, shoferi niset me urgje ncë drejt Traumës

Një ak sident i rëndë ka ndodhur në vendin e quajtur “Pusi i Shytës” në afërsi të Lezhës, ku një automjet ka dalë nga rruga. Për pasojë drejtuesi i mjetit ka marrë pl agë të rënda dhe është nisur me urgjencë drekt spitalit të Traumës. Nuk dihet shkaku i aks identit, ndërsa policia ndodhet në […]

Lastet

‘E dua Kosovën dhe Shqipërinë’, aktorja e famshme turke tregon këngën e preferuar shqiptare

Nisa Sofiya u bë e njohur për publikun shqiptar me rolin e Ovas në filmin “Miracle in cell no.7”. Tashmë, vogëlushja numëron shumë fansa nga trojet shqiptare, të cilët nuk hezitojnë edhe t’i shkruajnë në rrjete sociale. Një prej fansave e pyet aktoren se çfarë mendimi ka për Ylli Limanin dhe Tunën, ndërsa aktorja i […]