Gündem

Qeveria gjermane merr një vendim shumë të rëndësishëm për Kosovën

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se Kosova dhe Gjermania janë më afër se asnjëherë më parë. Nga 24 janari i vitit 2020 Qeveria Ferderale e Gjermanisë hoqi Kosovën nga lista e shteteve për verifikimin e sigurisë së njohur ndryshe si SUG.Haradinaj tha se ky vendim është hap i një kapitulli të […]

Gündem

Hoxha i fshatit ia bën një pyetje epike Kurtit, ky është reagimi i tij për LDK-në

Kandidati për kryeministër nga radhët e VV-së, Albin Kurti, dje ka qëndruar në komunën e Pejës, në një ndejë me disa banorë. Kurti gjatë takimit “sfidohet” me një pyetje interesante nga hoxha i vendit.“A po muj mirreni vesh”, ishte pyetja e tij, ndërsa Kurti tutje ka përmendur procesin e bisedimeve me LDK-në, raporton EkonomiaOnline.“S’po di […]

Gündem

Më në fund! E prisnin prej kohësh, vjen lajmi i shumëpritur për shqiptarët në Gjermani

Shumë shpejt patentat shqiptarë do të njihen në Gjermani. Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë për të gjithë shqiptarët që jetojnë dhe punojnë në Gjermani lidhur me njohjen e patentave. Sipas tij, në muajin shkurt një ekip nga ministria e Transportit të Gjermanisë do të vijë në Tiranë ku do të bëhet edhe […]

Gündem

Kinezët premtuan ta ndërtojnë spitalin për 7 ditë, shikoni si duket pas 4 ditëve

Kina premtoi të ndërtonte një spital për shtatë ditë, e kur kanë kaluar 4 sosh, punët kanë avancuar mjaft shumë. Në pamjet e publikuara nga mediat, shihet se është hedhur themeli dhe punëtorët po vazhdojnë trendin, transmeton Reporteri.net.Spitali që do të marrë emrin Houshenshan, po ndërtohet në pjesën perëndimore të qyteti Ëuhan, ku edhe shpërtheu […]

Gündem

Kadri Veseli paralajmëron rikthimin e PDK’së në krye të shtetit

Në një takim me të rinjtë e partisë, në shënimin 20-vjetorit të themelimit të Rinisë Demokratike të Kosovës, Veseli LVV-në e LDK-në i quajti “frikacakë” që po i ikin marrjes së përgjegjësisë. “Nëse këta frikacakë ikin si struc për të marrë përgjegjësi, shumë shpejt do të ketë fushatë elektorale dhe shumë shpejt do të jetë […]

Gündem

Tërmeti shkat ërrimtar në Turqi, qeveria nis përgatitjet: Presim termet 7,5 në Stamboll

Qeveria turke po përgatitet seriozisht për tu përballur me një tërmet të fuqishëm në Stamboll.Deklarata e ministrit të brendshëm Sulejman Soylu për CNN turk ishte fri kësuese: Ne presim që Stambollin ta godasë një tërmet i magnitudës 7.5 sipas shkallës rihter. Po punojmë seriozisht për gjasat e një skenari të tillë”, tha Soylu i cituar […]

Gündem

Çfar fati / Testi i ADN-së e bën punëtorin e krahut pronar të vilës 56 milionë euro

Kishte shumë vite që bënte punë krahu dhe mezi paguante qiranë dhe faturat e tjera, por tani 31 vjeçari anglez, Xhordan Adlas Roxhers, ka hyrë me të dashurën te një vilë që kushton rreth 56 milionë euro. Pas një testi ADN-je, punëtori zbuloi se ishte djali i pronarit të vdekur të vilës. Deri dje mund […]

Gündem

E pacipë “Hej Zot na ruaj!” I riu shqiptar filmon të moshuarën duke bërë “magji”

Kemi dëgjuar shpesh se magjia ekziston dhe se pasojat e kësaj vepre të konsideruar me fuqi të lashta, janë me të vërtetë të forta.Edhe në ditët e sotme kjo fjalë qarkullon dhe përdoret në disa forma.Kryesisht në disa fshatra të thellë të vendit, thuhet se praktikohet ende nga gratë e moshuara për qëllime të caktuar.Një […]

Gündem

Të thuash e turpshme është pak, klubet e Kosovës lënë në baltë portierin që vuan nga tumori në stomak

Vetëm 1600 euro të dhuruara! Kjo është shuma që klubet në Kosovë kanë dorëzuar për Arben Beqirin, portierin e Trepca89 që është diagnostikuar me tumor në stomak dhe ka nevojë për shumë mbështetje për kurimin e tij. Në rrjetet sociale klubet dhe kolegët kanë bërë fushatë për të ndihmuar 31-vjeçarin, por në në Asamblenë e […]

Gündem

Ermal Fejzullahu i bën dhuratë gruas veturën në vlerë mbi 100 mijë euro

“E gëzofsh Ariana Fejzullahu”, ka shkruar ai pranë postimit të videos në të cilën shihet një makinë ‘Range Rover’ e cila kap çmimin e lartë.Çifti njihen për shpenzimet e shumta që bëjnë mirëpo këngëtari nuk ngurron që të hollat t’i jap edhe për bamirësi.Kjo veturë besohet se kap shifrën e mbi 100 mijë euro ja […]