Lastet

Ai u nisë për në shkollë, por dicka po i lëvizte në qantë, dhe kur e hapi aty ishte Gjarpëri që përpak sa…. (VIDEO)

Ai u nise per ne shkolle, por dicka po i levizte ne qante, dhe kur e hapi aty ishte Gjarperi qe perpak sa…. (VIDEO) Nuk do ta besoni qe ai e kishte n qante gjate gjith dites gjarperin me vete dhe nuk e verejti deri sa…

Lastet

Ekspertja tregon pse njerëzit rikthehen sërish me partnerët që i kanë lënduar

Ndonjëherë ne vendosim t’i japim një marrëdhënieje të përfunduar një shans të dytë, duke shpresuar se gjërat do të jenë ndryshe këtë herë. Shelby Sells, një eksperte në psikologjinë njerëzore e cila përqendrohet në marrëdhëniet moderne, ka dëshmuar se ka shumë arsye që në mënyrë të ndërgjegjshme ndikojnë në vendimin tonë për t’u rikthyer me […]

Lastet

Alarmohet bota, shp ërthim i fuqishëm pranë tuneleve të ra ketave në Iran (Foto)

Analistët konsiderojnë se shpë rthimi i djeshëm në malet e Iranit që është dëgjuar edhe në Teheran, ka ndodhur në zonën ku gjendet sistemi i fshehur i tuneleve dhe bazave për pro dhimin e ra ketave. Siç raporton kjo agjenci, ende nuk dihet se çfarë ka shp ërthyer dje në orët e para të mëngjesit […]

Lastet

Sapo gjeti mundësinë, Era Istrefi “u arratis” drejt një destinacioni të paditur dhe diçka po kurdis

Me lirimin e lëvizjes dhe hapjen e kufijve, këngëtarja Era Istrefi ka gjetur mundësinë të udhëtojë jashtë Shqipërisë drejt një destinacioni të cilin ende nuk e ka zbuluar. Vetëm pak minuta më parë, këngëtarja ka ndarë me ndjekësit në Instagram foto nga avioni, ku shfaqet me look-un e ri me flokët bjond.“Duke shkuar diku”- janë […]

Lastet

Situatë alarmante nga koronavirusi, s’ka më vende të lira në Klinikën Infektive në Kosovë

Kosova po përballet me një fluks të madh shtrimesh në spital për shkak të koronavirusit, aq sa ka çuar në një situatë alarmante. Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se situata rrezikon të dalë fare jashtë kontrollit. Ai është shprehur se personeli mjekësor po lufton “dhëmbë për dhëmbë” me virusin, por situata ështa pranë kolapsit, për […]

Lastet

Gjyshja na e tha: “Bëni sh.erre në shtëpi?” Ja si t’i largoni h.allet nga shtëpia, do mbeteni pafjalë!

Sa herë përballemi me festa, me gëzime apo me mbrëmje të këndshme dhe ditëlindje, secili prej nesh është i lumtur dhe i gëzuar dhe në fytyrën e gjithkujt shihen vetëm buzëqeshje. Por, e keni vënë re që në disa raste, fati nuk ju buzëqesh më dhe juve ju duket sikur çdo gjë që bëni në […]

Lastet

BAJAME DHE HURMA ARABIE – FORMULA PERFEKTE PËR GJUMË TË QETË

Ekspertët rekomandojnë konsumin e rregullt të arrorëve të ndryshëm për të zbutur shqetësimet emocionale gjatë pandemisë por edhe për të përmirësuar humorin Sipas tyre, njerëzit që konsumojnë arrorë rregullisht, por pa e tepruar janë 23 përqind më pak të rrezikuar nga depresioni. Kjo i atribuohet amino acidit triptofan që prodhon serotoninën ose hormonin e lumturisë. […]

Lastet

DUA LIPA BËHET FEMRA E PARË QË ARRIN KËTË SUKSES

Ku ka rekorde për tu th yer aty është edhe Dua Lipa, këngëtarja ka arritur suksesin e radhës me këngën e saj të famshme ‘IDGAF’. Kënga e publikuar vite më parë ka arritur shifrën e 1 miliardë dëgjimeve në platformën digjitale ‘Spotify’, çfarë e bën atë femrën e parë që arrin këtë sukses. Lajmin e […]

Lastet

BLERONA ZEQIRI ME GRIM E THONJË TË GJATË DUKE LUAJTUR TENIS

Blerona Zeqiri po duket shumë ndryshe, në fakt më ndryshe se gjithmonë dhe kjo për shkak të humbjes së peshes, por edhe dhëmbëve. Prezantuesja e “1 kafe prej shpisë”, prej se u dobësua, gjatë gjithë kohës po e nxjerr barkun në fushë. Epo, po bënë diçka që nuk ka mundur ta bëjë më herët dhe […]

Lastet

LIBERTA SPAHIU TREGON LINJAT TRUPORE NGA PUSHIMET

Ajo është një nga prezantueset më të komentuara shqiptare, madje edhe ndër më akti vet në rrjete sociale. E, këto ditë të nxehta, Liberta Spahiu po i kalon si mos më miri pranë detit. Në Instagram së fundmi ajo vjen me një imazh, ku tregon edhe pak nga lin.jat e saj fantastike.